Místní akční plán pro rozvoj vzdělávání v ORP Mnichovo Hradiště

Přijměte pozvání na přednášku Zdeňka Oklešťka, lektora vědomé komunikace s dětmi, která se uskuteční ve středu 8. června 2022 od 17:00 hodin na sále ZŠ Studentská v Mnichově Hradišti.

Děti, digitální závislost a my

Digitální “hračky” (mobil, tablet, počítač) nám vstoupily do života tiše, skoro až nenápadně. Nejdříve se zvedla vlna nadšení, širokého uplatnění, rozprostření do každodenního života všech, včetně dětí. Teprve následně si začínáme uvědomovat, že nám tahle zařízení figurují v mnoha konfliktech, neshodách s dětmi a nevíme proč. Často máme za to, že se současná generace “nějak nepovedla” a její neschopnost odpoutat pozornost od technologií považujeme za negativní znak jejího charakteru.

Neuvědomujeme si nebo si nechceme připustit, že by zdroj problému mohl být v samotných technologiích. Připouštíme to často až tehdy, kdy nás coby rodiče atakují první příznaky technologické závislosti dětí. Stejně jako každý jiný vynález mohou být i digitální technologie “dobrý sluha, ale zlý pán”. Navíc hranice mezi obojím je velmi málo zřetelná. Přijďte si poslechnout, co se vlastně děje a co s tím.

Vstup na akci je zdarma. Je ovšem nutná registrace ZDE.

V případě dotazů kontaktujte Markétu Tomášovou (marketa.tomasova@mnhradiste.cz, 732 680 514).