1. 7. 2023 – 31. 12. 2025 Místní akční plán pro rozvoj vzdělávání v ORP Mnichovo Hradiště

Po vzoru MAPí knihovničky (k dispozici je v Městské knihovně MH) rozšiřujeme naši nabídku o možnost zapůjčit si od nás i nejrůznější pomůcky vhodné do školní či domácí výuky. Nápady ke koupi konkrétních pomůcek přicházejí z podnětů členů našich pracovních skupin, jež se v rámci projektu MAP II Mnichovohradišťsko pravidelně setkávají: členy těchto pracovních skupin jsou učitelé, neformální vzdělavatelé, rodiče a další zájemci o vzdělávání z našeho regionu; pomůcky jsou tedy nakupovány na základě jejich osobního doporučení.

Nabídka pomůcek bude postupně rozšiřována, sledujte tedy průběžně tento web (pomůcky jsou řazeny abecedně podle svého názvu).

Kdo si může pomůcky zapůjčit? V podstatě kdokoliv z ORP Mnichovo Hradiště – obraťte se na nás, ať už jste učitel a pomůcka by se Vám mohla hodit do výuky, nebo jste neformální vzdělavatel a konkrétní pomůcka tematicky zapadá do Vaší působnosti, nebo jste rodič/prarodič a potřebujete se se svými dětmi doma zabavit.

Jak si můžete pomůcky zapůjčit? Ozvěte se Markétě Tomášové písemně na email marketa.tomasova@mnhradiste.cz, případně telefonicky na číslo 732 680 514. Společně se domluvíte na předání pomůcky.Mikroskop jsme použili v kroužku Malý průzkumník přírody při zkoumání rostlin a drobných živočichů. Pro menší děti je mnohem snadnější pozorování na obrazovce počítače než v okuláru klasického mikroskopu.
Velice užitečná a zábavná je možnost pořizování fotografií a nahrávání videí.  Michala Mydlářová